W 80 blogów dookoła świata #1

W 80 blogów dookoła świataWiosną 2014 roku grupa blogerów językowych i kulturowych urosła już w siłę na tyle, że zaczęliśmy myśleć o wspólnych projektach. Po kilkudniowych burzach mózgów wszystko stało się jasne. Nasza moc tkwi w naszej różnorodności. Posługujemy się różnymi językami, przyznajemy się do zamiłowania do kultur różnych krajów, a naszym wspólnym mianownikiem jest ogromna pasja do tego co robimy i pilna potrzeba podzielenia się naszymi obserwacjami, refleksjami i wiedzą. Czy i Wy widzicie jak ogromny w tym tkwi potencjał? Naszym pierwszym wspólnym projektem stał się ambitny cykl artykułów „W 80 blogów dookoła świata”. Co miesiąc od kwietnia 2014 roku piszemy tego samego dnia na jeden wspólny temat, ale poza tą wspólną myślą przewodnią, nie sposób się doszukać podobieństw między naszymi wpisami. Każda z biorących udział w akcji blogerek odznacza się oryginalnym stylem pisania i postrzegania świata, a co za tym idzie: każda na swój niepowtarzalny sposób interpretuje tematy pojawiające się w cyklu.

W 80 blogów dookoła świata #1

TEMAT: 5 książek literatury kraju lub języka, o którym piszesz
DATA: 23 kwietnia 2014 roku
Na początek wybrałyśmy temat na pozór prosty (kto z nas nie zna pięciu książek napisanych w języku, którym się pasjonujemy?), a zarazem niezwykle trudny (jak wybrać z naszej biblioteczki TYLKO pięć książek?). Jedenaście blogerek podjęło się tego zadania i w efekcie stworzyłyśmy bezcenną listę 55 pozycji książkowych z Francji, Anglii, USA, Hiszpanii, Włoch, Wietnamu, Szwecji i Niemiec, które warto poznać. Teraz, już prawie rok od tamtego wpisu, zapraszamy ponownie do odbycia z nami literackiej podróży w „80 blogów dookoła świata”. Na pewno jest na naszej liście jakaś książka, której jeszcze nie znacie, a w której zakochacie się od pierwszego akapitu! Czy będzie to szwedzki kryminał? Francuski romans? A może hiszpańska powieść przygodowa?

BLOGI BIORĄCE UDZIAŁ W AKCJI #1:

Francja
Hiszpania
Wietnam

Włochy

Studia Parla Ama Co czytać i jak czytać

Tekst: Dorota z bloga Hiszpański na luzie

4 uwagi do wpisu “W 80 blogów dookoła świata #1

  1. Jak najbardziej się zgadzam z propozycjami z bloga hiszpańskiego! Niektóre może trochę ciężkawe i wymagające przemyśleń, ale przecież nie samymi lekkimi książkami człowiek żyje i czasami trzeba też wysilić szare komórki.
    Swoją drogą to była ciekawa akcja, bo np. nigdy chyba nie przeczytałam żadnej szwedzkiej książki (no dobrze, „Dzieci z Bullerbyn”, ale jako 7-latka), ani tym bardziej wietnamskiej, a tak to przynajmniej mam jakieś rozeznanie 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.