Sylwetki blogów #4

Poprzedni wpis z tej serii dotyczył bloga o języku angielskim. Tym razem przenosimy się do jednego z krajów skandynawskich. Jeśli jesteście ciekawi tego, na jakie pytania odpowiedziała N. ze Szwecjobloga, czytajcie dalej.

Dlaczego zaczęłaś pisać bloga?

Tak jak lubię odkrywać nowe miejsca, tak lubię też wracać z podróży. Zawsze cieszy mnie moment, kiedy mogę pokazać rodzinie i znajomym zdjęcia z wycieczek po Szwecji, podzielić się z nimi doświadczeniami, opowiedzieć o ciekawych ludziach, których poznałam. Pracuję jako lektor języka szwedzkiego i również podczas moich zajęć staram się przekazać jak najwięcej informacji o pięknych miejscach w Szwecji, a także szwedzkich książkach lub filmach wartych polecenia. Pisanie bloga o Szwecji jest dla mnie właściwie czymś podobnym, tyle tylko, że nie ograniczam się ani do kręgu najbliższych mi osób, ani do moich kursantów.

Co inspiruje Cię do pisania?

Szwecja i język szwedzki są dla mnie niezwykle pasjonujące, nieustannie mnie zaskakują i zachwycają. Jeśli nie jestem w Szwecji, to czytam szwedzkie książki, oglądam szwedzkie filmy i śledzę szwedzkie media, to również prawdziwa kopalnia inspiracji. Mnóstwo motywacji do dalszego drążenia i szukania tematów dostarczają mi najczęściej komentarze od czytelników. Myśl, że można kogoś trochę zarazić swoją pasją może dawać tyle energii, że zapomina się o porannej kawie.

O czym piszesz?

Piszę o kraju domków malowanych na czerwono prosto z polskiego bloku z wielkiej płyty. Mój blog to subiektywny wybór wspomnień i zdjęć z podróży po Szwecji, garść szwedzkiej muzyki, książek i filmów wartych polecenia.

Które 3 wpisy z bloga zaproponowałabyś nowemu czytelnikowi na początek?

  1. Jak brzmi szwedzki?
  2. 5 rzeczy o Muminkach, których (być może) jeszcze nie wiecie
  3. Kiszony śledź

Zapraszamy na www.szwecjoblog.pl

Reklama

2 uwagi do wpisu “Sylwetki blogów #4

  1. Marzy mi się, żeby pojechać kiedyś do Szwecji… Słyszałam jednak, że Szwedzi to strasznie zamknięty naród. Czy to tylko plotka czy tak jest naprawdę?

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.