Kto kubkiem wojuje, od kubka ginie…

Wojna kubkowa. Kolejne z moich dzieci, choć to akurat puszczone samopas rozrosło się jak chwast na drożdżach lub żmija łonem karmiona. Ach, idiomy… piękna rzecz!

Anyway, dla niewtajemniczonych – o ile tacy jeszcze istnieją – wojna kubkowa to zabawa, w której chętni pokazują swoje kubki, opisując je hasztagiem #wojnakubkowa, ewentualnie nominując kolejne osoby, których kubki chcieliby wyśmiać bądź skomplementować. I tyle. Niby nic, ale internetom akcja się zdecydowanie spodobała. 

kubki

Skąd pomysł? Niemal znikąd. Ot, w listopadzie zeszłego roku kupiłem sobie dwa srebrne kubki o mini pojemności pół litra. Jako że lubię chwalić się swoimi błyskotkami, wrzuciłem je na fejsbuńka, dla zabawy dekorując wierszykiem Mirror, mirror on the wall, whose mugs are the best of all?, co niektórzy kulturowo-językowi blogerzy wzięli za wyzwanie. Temat podchwycili i rzucili dalej. Od tej pory sieć zalewana jest zdjęciami kubasów maści i płci wszelakiej ze wspomnianym hasztagiem, coby łatwiej było wyczaić tych, którzy biorą udział w zabawie.

Nie sądziłem, że całość przybierze taki obrót i nabierze takich rozmiarów i choć jestem naprawdę mile zaskoczony, że tak się stało, to jednak czuję ukłucie żalu, że po drodze źródło zabawy zostało pominięte i zapomniane. Dlatego przypominam, od czego się wszystko zaczęło:

Jedno tylko jest pewne: wśród tych setek, a być może i już tysięcy kubków nie znalazł się ani jeden, który by pobił moje, pierwotne kubki, od których wszystko się zaczęło. Czy to się zmieni? I don’t know, but you’re welcome to try to overthrow my reign, or die trying.

Marcel, autor bloga Angielska Herbata

P.S. – jest też druga wojna, już nie tak spektakularna, z hasztagiem #wojnaksiazkowa. Ale tu już niemożliwym jest odnaleźć inicjatora. A jeśli ktoś go zna, niech się przyzna 😉

Jedna uwaga do wpisu “Kto kubkiem wojuje, od kubka ginie…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.