Nasza motywacja do nauki języka obcego

Czy macie czasem kłopot z motywacją do nauki języka obcego? Każdy z nas chyba ma czasem takie chwile gdy ogarnia go lekki marazm lub zwykłe zniechęcenie.

Oto wpisy archiwalne członków naszej grupy Blogerów Językowo-Kulturowych, którzy podadzą wam jak na tacy różne sposoby na podtrzymanie swej motywacji w nauce języka. Niektóre z nich są nieco nakierowane na rodzaj języka, inne dotyczyć będą wszystkich języków. W naszym podsumowaniu podzieliliśmy wpisy według języków, co ułatwi wam lekturę.

 

Co z tym angielskim?

Marcel  z bloga Angielska Herbata  swym pełnym uroku językiem (polskim by the way) zachęci was by samemu dbać o własną motywację, Automotywacja do nauki języków obcych w 7 krokach

Ola z bloga Englishake ma zaś dla was wpis 10 sposobów na zmotywowanie się do nauki języka angielskiego

Karolina z bloga Slowlingo  pisże cóż to takiego Mindset, czyli nastawienie się do nauki języków obcych

A jeśli twierdzicie, że brak wam czasu, to Agata pisząca Bloga o uczeniu siebie i innych przekona was jak bardzo się mylicie : Coffee Break English, a inna nasza blogerka, Cecylia z bloga Language Bay pomoże wam określić poziom waszej motywacji : Motivation level soft, medium and hard.

 

Francuski czy angielski?

Czy uczycie się angielskiego, francuskiego czy też jakiegokolwiek innego języka, przyda wam się wpis Aleksandry z bloga FRANG zatytułowany Jak wytrwać w nauce języka obcego?

 No i w ogóle, po co uczyć się tego francuskiego?  Nie wiecie?

Maciek z bloga Zabierz swego lwa odpowie obszernie na to pytanie i może jeszcze dziś sięgniecie po podręcznik do nauki języka Moliera.

 

A niemiecki?

O tym jak pokonać uprzedzenia do nauki języka niemieckiego pisała Beata z bloga Niemiecki w domu. Możecie poczytać o tym w jej wpisie zatytułowanym Motywacja w nauce języka niemieckiego

O niemieckim pisze równie Magdalena z bloga Niemiecki po ludzku, a w kontekście nauki języków wyjaśnia wam co oznacza GREAT DREAM (choć to akurat nazwa po angielsku)

 

Uczycie się języków słowiańskich? Może rosyjskiego?

Sprawdźcie czy Dagmara z Bloga o tłumaczeniach i języku rosyjskim ma jakieś ciekawe sposoby motywujące ją do nauki tego języka. Pięć  z nich  odkryła przed swymi czytelnikami  we wpisie  Co mnie motywuje do nauki języka rosyjskiego?

 

Włoski – Amore Mio!

Natalia z bloga Woskie Love pomoże wam określić swoją motywację do nauki języka włoskiego. Zajrzyjcie do jej wpisu zatytułowanego Jak się zmotywować do nauki języka

***

Przykro mi bardzo, ale po lekturze nawet małej części z powyższych tekstów, nie będziecie już mieli żadnych wymówek i nawet nie zauważycie jak z dnia na dzień wasza motywacja wzrośnie. Ja tak właśnie sie poczułam przygotowując dla was to podsumowanie i nie tracąc już więcej ani chwili kończę je, by móc zająć się moim raczkującym hiszpańskim. 

Podsumowanie przygotowała Nika Vigo, z bloga Francuskie i inne notatki Niki

Strasburg 12-18 maja 2017

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s