Sylwetki blogów #33

Nowy rok warto zacząć od przedstawienia nowej blogerki w naszej grupie. Tym razem zapraszamy na mini wywiad z autorką ciekawego bloga o języku greckim.

Dlaczego zaczęłaś pisać bloga?

Mój blog powstał w maju 2017, jednak myśl o pisaniu chodziła za mną od dawna. Czułam potrzebę dzielenia się wiedzą o języku greckim, ponieważ na rynku polskim brakuje materiałów do nauki tego języka. Nie wiedziałam jednak, w jaki sposób mogłabym się dzielić tą wiedzą i gdzie.

 

W pewnym momencie z ciekawości zaczęłam szukać polskich blogów o Grecji i języku greckim, jednak nic nie znalazłam. Znalazłam natomiast blogi o innych językach i wtedy zaświtała mi myśl, żeby utworzyć własny blog.

 

Co inspiruje Cię do pisania?

Do pisania inspiruje mnie wszystko, co się wokół mnie dzieje, ale przede wszystkim to, co związane z Grecją. Może to być jedno słowo, które gdzieś przeczytam, może to być jedno zdjęcie, które wywoła we mnie jakieś wspomnienia, może to być pytanie czytelnika – cokolwiek, co w jakiś sposób wyda mi się interesujące, może być inspiracją do pisania.

 

Skąd się wzięła i co oznacza nazwa Twojego bloga?

Nazwę „Powiedz to po grecku” wymyśliła spontanicznie moja siostra i od razu wiedziałam, że to jest to. Blog ma służyć jako pomoc do nauki języka greckiego, więc ta nazwa idealnie do tego założenia pasowała.

 

O czym piszesz?

Piszę o języku greckim, kulturze i mentalności Greków, trochę o kuchni greckiej. Tworzę zbiór słownictwa greckiego z tłumaczeniem na polski i staram się zainteresować więcej osób językiem greckim, np. poprzez wpisy w kategorii Grecja na wesoło.

 

Co sprawiło, że zainteresowałaś się danym krajem/językiem?

Tak się składa, że nie miałam większego wpływu na to, że akurat Grecja zagościła na stałe w moim życiu. Moja rodzina wyemigrowała, gdy byłam bardzo mała, i nigdy już nie wróciliśmy do Polski. Wyrosłam na osobę dwujęzyczną, ponieważ w domu posługiwałam się językiem polskim, a poza domem – greckim. Myślę, że to wpłynęło na moje późniejsze (świadome już) zainteresowanie językami i wybór zawodu tłumacza.

 

Które 3 wpisy z bloga zaproponowałabyś nowemu czytelnikowi na początek?

Osobom początkującym proponuję wpis Czy język grecki jest trudny? oraz zachęcam do pobrania bezpłatnej listy podstawowych zwrotów w języku greckim.  

Miłośnikom kawy greckiej polecam wpis Zamawiaj i pij kawę jak prawdziwy Grek (w klimacie siga-siga). Natomiast tym, którzy chcieliby się porozumiewać z Grekami za pomocą gestów, przyda się wpis Jakich gestów używają Grecy (i jakich lepiej unikać).

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.