Miesiąc Języków na Blogach językowych i kulturowych

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków, ustanowiony z inicjatywy Rady Europy. Tego dnia w całej Europie organizowane są różnego rodzaju wydarzenia, które mają na celu zachęcanie do pielęgnowania bogactwa i różnorodności językowej oraz do uczenia się języków obcych przez całe życie.

Wszystkie te idee są nam bardzo bliskie, dlatego postanowiliśmy włączyć się w obchody takiego święta. Poszliśmy nawet krok dalej – chcemy świętować jeszcze dłużej, a także zwrócić uwagę nie tylko na języki z Europy, ale z całego świata. Z dumną i radością okrzyknęliśmy wrzesień Miesiącem Języków na Blogach językowych i kulturowych.

miesiąc językówCo to znaczy? Przez cały miesiąc na naszych blogach będą pojawiać się specjalne wpisy, przygotowane właśnie w duchu celebrowania bogactwa językowego i kulturowego. Kolejne wrześniowe dni będą poświęcone wybranym językom obcym.

Jak „ugryźć” Francję z niemieckiej strony, a co powiedzieć o chińskim widzianym z perspektywy angielskiego? Jakie słowa obcego pochodzenia można znaleźć w kirgiskim? Jakie rosyjskie pojęcia zawędrowały do innych języków? Co łączy Szwecję z językiem włoskim? Czy wreszcie: jak spojrzeć na Polskę i język polski przez pryzmat innych kultur? Odpowiedzi na te pytania i mnóstwo innych ciekawostek poznacie podczas Miesiąca Języków.

A oto językowy rozkład jazdy, obowiązujący na naszych blogach we wrześniu:

1.09. (wtorek) – angielski

4.09. (piątek) – chiński

7.09. (poniedziałek) – francuski

10.09. (czwartek) – kirgiski

13.09. (niedziela) – niemiecki

16.09. (środa) – rosyjski

19.09. (sobota) – szwedzki

22.09. (wtorek) – włoski

25.09. (piątek) – polski

Nowe wpisy o godzinie 8.00 – w sam raz do porannej kawy!

Śledźcie nasz facebookowy fanpage, żeby być na bieżąco ze wszystkimi wpisami.

Do zobaczenia we wrześniu!

Tekst: Natalia ze Szwecjobloga

Reklama

4 uwagi do wpisu “Miesiąc Języków na Blogach językowych i kulturowych

  1. Super inicjatywa. Mnie najbardziej interesują wtorki i niedziele 😛 Co prawda jestem mocno początkująca (dopiero zaczynam niemiecki ), ale idzie mi dość sprawnie, więc mam nadzieję niedługo przyłączę się do świętowania z "innymi dniami" I zacznę się uczyć kolejnego języka 🙂 Im więcej tym lepiej 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.